Esselamu aleykum.

Ramazan ayına vedanın hüznü ve yeni bir yaz dönemine başlamanın heyecanı ile karşınızdayız. Bültenimiz dört ayda bir yayımlandığı için Ramazan faaliyetleri ile yaz dönemi faaliyetlerine gelecek sayımızda yer vereceğiz. Bu sayımızda Ocak-Nisan 2019 arasında icra edilen faaliyetler ile yaz dönemi hakkında birkaç duyuru bulunmaktadır.

İlk sayfalarda kış okuma programlarının fotoğraflarını görebilirsiniz. Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak Ocak ve Şubat aylarında Bursa, İstanbul (Gürpınar), Konya ve Sakarya olmak üzere dört farklı şehirde soğuk kış günlerini ısıtan çok verimli okuma programları gerçekleştirdik.

Bir önceki bültenimizde de ilan ettiğimiz gibi İİKV ile Bediüzzaman Haftası çerçevesinde 14 Nisan 2019 Pazar günü İstanbul Kongre Merkezi’nde ortak bir anma programı düzenledik. Programda Prof. Dr. İshak Özgel, Mahmut Eren, Dr. Adem Ergül, Dr. Mustafa Bahadıroğlu, Ahmet Taşgetiren ve Mehmet Fırıncı konuşma yaptılar.

Düzenli olarak İstanbul’un birçok noktasında Nur Kardeş faaliyetleri yapılmaktadır. Katılan ilk ve orta okul öğrencilerine Kur’an okuma, ilmihal ve iman eğitimi verilmekte. 28 Nisan 2019 Pazar günü Pullman Hotel’de yıl boyunca yaptığımız bu Nur Kardeş faaliyetlerinin kapanışı mahiyetinde güzel bir kahvaltılı program gerçekleştirdik. Programa değerli öğrecilerimiz ile velileri katıldı. Devam eden sayfalarda detaylarına ulaşabilirsiniz. Yine benzer bir faaliyet olarak Yaz Kur’an eğitimlerimiz de İstanbul’un bir çok noktasında yapılmaya devam edecektir.

Evvelki senelerde yapılan Nur menzilleri gezilerinin notlarını buradan sizlerle paylaşmıştık. Özellikle Doğu ve Batı illeri ağırlıklı süren gezilerimizde bu sene rotamızı Kuzey’e çevirdik. Kastamonu, İnebolu, Eflani ve Safranbolu’yu kapsayan gezimiz için iç sayfalara göz atabilirsiniz.

Tüm ağabey ve kardeşlerimiz dernek merkezimizde cumartesi günleri icra edilen derslerimize saat 20.30’da katılabilecekleri gibi dersleri Facebook sayfamızdan veya pazartesi günlerinden itibaren YouTube kanalımızdan da ailecek izleyebilirler.

Mayıs 2018’de Ayasofya videosu ile başladığımız her aya özel bir video hazırlama girişimimiz meyvelerini vermeye devam ediyor. Şubat-Mayıs 2019 arasında hazırladığımız dört videoya YouTube kanalımızdan ulaşmanız mümkün. Ekim 2019’dan itibaren yeni videolar hazırlanacaktır.

Eylül’de yayımlanmasına niyet ettiğimiz yeni sayımızda görüşmek üzere inşaallah…

Bülteni görüntülemek için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin