Esselamu aleykum.

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) 11 Mart 2020 itibarıyla Kovid-19’u pandemi olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardında ülkemizde ilk vakaların görülmeye başlamasıyla salgın tehlikesine karşı korunmak için birçok tedbir alındı. Bu tedbirlerin başında sosyal faaliyetlerin kısıtlanması en başta gelen madde oldu. Bu kapsamda İstanbul geneli tüm derslerimiz geçici süre iptal edildi ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi olmak üzere haftanın dört günü ve mübarek geceler de canlı dersler yayınlamaya başladık. Mahallerimiz bu süreçte kendi aralarında bazı uygulamalar ile online müzakereli derslere başladılar. Yine benzer şekilde Nur Kardeşlerimiz ve lise talebesi kardeşlerimiz için de online dersler başlatıldı.

Salgın tehlikesine karşı tedbir amaçlı iptal veya tehir edilen başka hizmetlerimiz de oldu. Bahar dönemi yapmayı planladığımız ara tatil okuma programını yapamadık. Nur Kardeş Şenliği ve yaz okuma programlarımızın yapılıp yapılmayacağı belirsiz. Bediüzzaman Mevlidi tehir edildi. Kermes organize edemedik. Pazar seminerleri gibi birçok Risale-i Nur Enstitüsü faaliyeti iptal edildi…

Bu süreçte Risale-i Nur derslerinden uzaklaşılmaması için oldukça fazla gayret sarf ediyoruz. 4 gün olarak başladığımız canlı yayınlarımızın sayısını daha da arttırabiliriz. Temennimiz elbette ki bu sürecin hemen sonlanması ve sağlıklı bir şekilde hizmet mekanlarımızda tüm ağabey ve kardeşlerimizle derslerimize devam etmemiz yönündedir. Bizlerin hizmet mekanlarımızda, siz gönül dostlarımızın ise evinde, iş yerinde maddi temizlik ve tedbirin yanında manevi tedbirleri de ihmal etmemesi çok mühimdir. Bu konuda da çokça paylaşımlarda bulunmaktayız.

İnşaallah tez zamanda bu zorlu süreç sonlanır. Biraz da bültenimizin muhtevasından bahsedecek olursak, koronavirüs daha ülkemize gelmeden icra ettiğimiz kış okuma programlarımızdan fotoğrafları bültenimizin başında bulabilirsiniz. Devamında REM Vukufiyet talebelerinin umre ibadeti haberi ve yurt dışından derneğimizi ziyaret eden misafirlerimiz hakkında kısa bir bilgilendirme yer almaktadır. Risale-i Nur Enstitüsü tarafından organize edilen bu dönemki seminerlerin metinlerine de iç sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Müminlerin, kaynağı ne olursa olsun hastalık ve musibetlerin hikmetlerini doğru okuyarak, sabır ve vakar içerisinde durumu karşılamaları ve infiale yol açacak telkinlere karşı dikkatli olmaları gerekmektedir. Cenab-ı Hak görünür görünmez bütün bela ve musibetlerden ümmet-i İslam’ı muhafaza etsin inşaallah. Tez zamanda tüm ağabey ve kardeşlerimizle tekrar kucaklaşmak duasıyla…

Bülteni görüntülemek için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin