Esselamu aleyküm.

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) 11 Mart 2020 itibarıyla Kovid-19’u pandemi olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından ülkemizde ilk vakaların görülmeye başlamasıyla salgın tehlikesine karşı korunmak için birçok tedbir alındı. Bu tedbirlerin başında sosyal faaliyetlerin kısıtlanması en başta gelen madde oldu. Bu kapsamda İstanbul geneli tüm derslerimiz geçici süre iptal edildi ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden online (çevrim içi) derslerimiz ve özel programlarımız başladı. Şekercihan Derneği organizasyonu haricinde de gönüllülerimizin kendi aralarında da çeşitli iletişim platformlarını (Google Meet, Skype, WhatsApp, Zoom…) kullanarak imanî dersler yapmaya başladıklarını görmekteyiz.

Salgın tehlikesine karşı tedbir amaçlı iptal veya tehir edilen başka hizmetlerimiz de oldu. Nur Kardeş Şenliği, Bediüzzaman Mevlidi, Risale-i Nur Enstitüsü faaliyetleri gibi. Ramazan iftarları ve buluşmaları da gerçekleştiremedik ne yazık ki. Ancak güzel neticeler de ortaya çıktı. Daha önce yapamadığımız otuz günlük bir Ramazan programını bu sene icra etmeyi başardık. Üstelik sokağa çıkma sınırlandırmalarının olduğu bir dönemde, çok kısa bir hazırlık süreci ile başladığımız programımız siz değerli takipçilerimizin de desteği ile çok istifadeli oldu.

Her sene hususan Mart ayında organize edilen Bediüzzaman’ı anma programları da maalesef yüz yüze yapılamadı. Şekercihan’ın da katkılarıyla Üsküdar Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen anma programının içeriğine iç sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Bu süreçte Risale-i Nur derslerinden uzaklaşılmaması için oldukça fazla gayret sarf ediyoruz. An itibarıyla haftanın üç günü YouTube kanalımızda canlı yayınlar yapılmaktadır. Bununla birlikte bölgesel olarak online dersler yapılmaktadır. Bölgesel olarak yapılan derslere katılmak isteyenler dernek merkezimizden detaylı bilgi alabilirler.

İnşaallah tez zamanda bu zorlu süreç sonlanır. Müminlerin, kaynağı ne olursa olsun hastalık ve musibetlerin hikmetlerini doğru okuyarak, sabır ve vakar içerisinde durumu karşılamaları ve infiale yol açacak telkinlere karşı dikkatli olmaları gerekmektedir. Cenab-ı Hak görünür görünmez bütün bela ve musibetlerden ümmet-i İslam’ı muhafaza etsin inşaallah. Tez zamanda tüm ağabey ve kardeşlerimizle tekrar kucaklaşmak duasıyla…

Bülteni görüntülemek için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin