Esselamu aleykum. Elhamdülillah biraz gecikmeli de olsa karşınızdayız.

MEB’in yeni aldığı karar gereği artık okullarda dönem ortalarında “ara tatil”ler olacak. Bizler de yaz ve kış okuma programlarımıza ilave olarak güz ve bahar olmak üzere Ara Okuma Programları tertipliyoruz. Güz dönemindeki lise erkek öğrencilere yönelik 2 gün sürecek olan bu programda İman ve Küfür Muvazeneleri kitabı okunacaktır. Programda ayrıca müzakereli dersler de yer alacaktır. Kış okuma programlarının afişlerini yan sayfada ve iç sayfalarımızda görebilirsiniz. Detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Düzenli olarak İstanbul’un birçok noktasında erkek ve kız öğrencilere yönelik Nur Kardeş faaliyetleri yapılmaktadır. Katılan ilk ve ortaokul öğrencilerine Kur’an okuma, ilmihal ve iman eğitimi verilmektedir. Nisan 2020’de de şenlik düzenlenip yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edilecektir. Detaylara web sitemizden ve iç sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Evvelki senelerde yapılan Nur menzilleri gezilerinin notlarını buradan sizlerle paylaşmıştık. Özellikle doğu ve batı illeri ağırlıklı süren gezilerimizde geçen Mayıs’ta rotamızı kuzeye çevirmiştik. Kastamonu, İnebolu, Eflani ve Safranbolu’dan sonra bu sefer gezi rotamız Barla’yı içine alan Batı illeri idi. Gezimizden geriye kalan fotoğraflara iç sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Geçen sene mezun ettiğimiz bursiyerlerimiz ile mezuniyet sahurunda buluştuk. Mezun ettiğimiz öğrencilere veda ederken yeni bursiyerlerimiz ile Dilruba Restaurant’ta bir pazar günü tanışma kahvaltısı gerçekleştirdik. Kahvaltıda söz alan bursiyerlerimizin görüşlerine bültenimizde yer verdik.

Mayıs 2018’de Ayasofya videosu ile başladığımız her aya özel bir video hazırlama girişimimiz meyvelerini vermeye devam ediyor. Videolara YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz. Ekim-Kasım 2019 arasında hazırladığımız iki videonun metni ve bağlantı adresine bu sayımızda yer veriyoruz. Aralık 2019’dan itibaren yeni videolar hazırlamaya devam edeceğiz.

Üyelerimiz ve gönüllülerimiz dernek merkezimizde cumartesi günleri icra edilen derslerimize saat 20.30’da katılabilecekleri gibi dersleri Facebook sayfamızdan veya pazartesi günlerinden itibaren YouTube kanalımızdan da ailecek izleyebilirler.

2020’de yayımlanmasına niyet ettiğimiz yeni sayımızda görüşmek üzere inşaallah…

Bülteni görüntülemek için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin