Bediüzzaman Said Nursi’nin vefatının 56. yıl dönümü kapsamında “Bediüzzaman’a göre hürriyet ve istibdat” konulu panelimiz yoğun ilgi gördü.

6 Mart’ta icra edilen programımız yoğun katılımla gerçekleşti. Bedîüzzaman’ı anma ve anlama çerçevesinde organize ettiğimiz panelde “Bedîüzzaman’a göre hürriyet ve istibdad” konusu 4 panelist tarafından ele alındı. Panel Cemberlitaş’ta Fırat Kültür Merkezi’nde gerçekleşirken, Beyaz Gündem ve TV 111’in katkılarıyla salona gelemeyenler için sunulan canlı yayınla, internet üzerinden yüzlerce kişinin de katılımı sağlandı.

Mustafa Karaman tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programımız, Prof. Dr. Ruhi Yavuz’un açılış konuşmasıyla devam etti. Sonrasında ise program kapmasında hazırlanan “ümidimiz var ki” isimli sinevizyon yayınlandı.

Prof. Dr. İsmail Hacınebioğlu tarafından moderatörlüğü yürütülen panelin konuşmacıları ve konuları ise şöyle; Mustafa Özcan tarafından “İslam dünyasında hürriyet hareketleri ve Bediüzzaman”, Müfid Yüksel tarafından “Türkiye’de hürriyet hareketleri ve Bediüzzaman”, Hakan Yalman tarafından “İstibdat’a karşı Bediüzzaman’ın müspet hareket modeli”, Nihat Derindere tarafından “Bediüzzaman’a göre “hürriyet-iman” konuları ele alındı.

Panele katılan ailelerin çocukları için program süresince özel bir etkinliklerde sergilendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin