Şekercihan Derneği 2019 senesinde mezun olacak üniversite öğrencileri için mezuniyet sahuru tertipledi. Bu sene mezuniyet döneminin Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle yemek programı yerine mezuniyet sahuru düzenlendi.

Üsküdar Dilruba Restaurant’da düzenlenen organizasyonda, takdimi Münir Şahin Ağaryılmaz tarafından yapılan program talebelerin fotoğraflarının yer aldığı geleneksel mezuniyet sunumları ile başladı. Talebeler hazırlanmış olan sunumlar aracılığı ile tanıtılarak, talebelerin “en belirgin özelliği, hizmet karnesi, unutulmayan vukuatı” gibi değerlendirmelerinin yer aldığı mezuniyet karneleri okundu. Sunumların ardından mezun olacak talebeler gruplar halinde sahneye çağrılarak duygu ve düşünceleri paylaşıldı.

Sunumlar salonda kimi zaman komik kimi zaman duygusal anlar yaşanmasına vesile oldu. Gençleri mezuniyetin sevinciyle ayrılığın hüznü arasındaki duygusal anlarında yalnız bırakmayan ağabeyleri sunumlar sonrasında mezunlara, medrese hayatından sonra da hizmetten ve Risale-i Nur’ları okumaktan uzaklaşılmaması gerektiğini, her zaman şahs-ı manevî içinde kalıp kararlarımızı istişare ile almamız gerektiğini, eğitim dönemi boyunca yapılan fedakarlıkların dostlukların sürekli akılda tutulup aynı şekilde kardeşliğimizi muhafaza etmemiz gerektiğini vurguladı.

Programda en dikkat çekici anlar Risale-i Nur ile yeni tanışanların hayatındaki değişimleri anlattıkları anlar oldu. Eğitim dönemleri boyunca talabe hizmetlerine de çok destek olan gençler iman hakikatlerinin anlatıldığı Nurlu eserlerin önemini anladıkları vurguladı ve gençlerden bazıları birkaç sene daha iman hizmetinde kalmak istediklerini dile getirdiler. Bir an önce iş hayatına atılmak isteyen gençlerde önemli bir hayat rehberi ile yollarına devam edeceklerini aktardı.

Katılımcılara Metin Karabaşoğlu’nun Saykal: Risale-i Nur’a Husumetin Kısa Tarihi kitabı ile özel Bediüzzaman Said Nursi kabartmalı hatıra kalemlerinin hediye edildiği program bazı hatıraların paylaşılması ve fotoğraf çekimleriyle sona erdi ve sahura geçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin