Esselamu aleykum.

Okuma porogramlarının yoğunlukta olduğu bir yaz dönemini geride bıraktık. Özellikle Gürpınar ve Bolu’daki okuma programlarımız hakkında çok müsbet geri dönüşler aldık ve ağabey/veli yorumları başlığı altında gelen bazı yorumları iç sayfalarda sizlerle paylaştık. Yaz programlarının sona ermesiyle birlikte yeni programların planmasına çoktan başlandı bile.

Okul döneminde hafta sonları uygulan, yaz mevsiminde Kur’an-ı Kerim okunması merkezinde hazırlanan ve ilmihal, siyer, Risale-i Nur okumalarının da yer aldığı Nur Kardeş yaz faaliyetlerine ait birkaç fotoğraf bu sayımızda sizlerle. Ekim’den itibaren ise Nur Kardeş 2018 güz programlarımıza başlıyoruz. Tüm ilk ve ortaokula devam eden kardeşlerimiz katılabilirler.

Yaz ayıyla beraber iki bayramı da uğurladık. Şekercihan’da Ramazan ve Kurban bayramlarında tüm ağabey ve kardeşlerimizle bayramlaştık yeni bayramlarda da bir arada olmak için dualar ettik. Yeni aramıza katılan öğrenci kardeşlerimizle de tüm öğrenci kardeşlerimizin davetli olduğu bir tanışma kahvaltısını Ekim’de gerçekleştireceğiz.

Şekercihan Derneği ve Üsküdar Üniversitesi’nin katkılarıyla Risale-i Nur Enstitüsü 27 Ekim’de XIII. Risale-i Nur Kongresi’ni yapmayı planlıyor. Kongre detaylarına iç sayfalardan ulaşabilirsiniz. Risale-i Nur üzerine nasıl çalışılabileceğine dair önemli bir çalışma olacak. Kongrenin yanında Enstitü’nün 2018 güz döneminde yapacağı bazı faaliyetler hakkında da bilgiler verdik. Ekim’den Kasım’a Enstitü’nün her ayın ilk pazar günü Üsküdar’da gerçekleştirdiği seminerler 2018-2019 döneminde de devam edecek. TV111’in canlı yayınlayacağı seminerlerin özet metnine yine bültenimizin gelecek sayılarından ulaşabileceksiniz. Seminer videolarına Risale-i Nur Enstitüsü’nün YouTube kanalı olan youtube.com/RNEnstitu adresinden ulaşabilirsiniz.

Şekercihan Derneği’nin YouTube kanalından da birçok videoya ulaşmanız mümkün. youtube.com/sekercihanorgtr‘den Cumartesi derslerinin yanında her aya özel hazırlanan yeni videolarımızı da izlemeyi ihmal etmeyiniz.

Risale-i Nur eserlerini okuma, anlama ve samimiyetle yaşamak ve vakf-ı hayat etmek isteyenlerin tercih ettiği önemli bir program olan REM Vukufiyet programına yeni dönem kayıtları başladı. Bilgi ve kayıt için derneğimizle irtibata geçebilirsiniz.

“Hiçbir Kitaplık Risale-i Nur’suz Kalmasın” sloganıyla yola çıktığımız kitaplıklara Risale-i Nur projemiz devam ediyor. Şu an anadolu liselerine Risale-i Nur kitaplarını gönderdiğimiz projeye desteklerinizi bekliyoruz.

Ocak’ta yayımlanmasına niyet ettiğimiz yeni sayımızda görüşmek üzere inşaallah…

Bülteni görüntülemek için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin