3 Aralık 2021 tarihinde A Haber ekranlarında yayınlanan Detay programında konuşmacı olarak yer alan Emekli Cumhuriyet Savcısı Cihan Ergün’ün, Bediüzzaman Said Nursi ve talebelerine ilişkin asılsız iddia ve iftiralar içeren sözlerini şiddetle kınıyoruz.

Hürriyet, adalet ve asayişin muhafazası noktasındaki tavrı, her detayıyla bilinen hayatı ile ortada olan Said Nursi ve talebelerini darbecilik ile ittiham etmenin beyhude bir çabadan öteye gitmeyeceği açıktır. Bununla birlikte, tamamıyla mesnedsiz ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik bu ifadelerin ulusal bir yayın organında yer bulabilmiş olmasını da ayrıca üzüntü ile karşılıyoruz.

Kanal yönetiminin özür açıklaması memnuniyet verici olmakla birlikte kamuoyunun en kısa sürede doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede A Haber kanalında yapılacak programlar ile gerekli düzeltmenin yapılmasını sorumlu ve objektif bir yayıncılığın gereği olduğunu düşünüyor ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

3 YORUMLAR

  1. A haber de yayınlanan Bediüzzaman talebelerine iftira atanları şiddetle kınıyor A haber TV nin atılan bu iftirayı düzelmesini acilen bekliyoruz.

  2. 15 temmuzda bu ağaların paşaların nerede olduğu belli olmazken nur talebeleri sağa sola bakmadan sokaklara inmiş ve bildiriler yayınlamıştı. darbeye ilk tepki açıklamasını günler sonra ortaya koyan sözde kahramanlar o zaman hesap yaparken 15 temmuz akşamı askere evine dön bu islamiyete aykırı diyerek ve risale-i nurdan cevaplar veren yani bu haddi aşan iftiralara maruz kalan Bediüzzaman’ın eserlerinden cevap verilmişti. acaba beyfendi o gece neredeydi? neler yapıyordu? kamuoyunun önünde hangi fiilin faili olarak faaliyeti vardı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin