Esselamu aleykum.

Yeni senenin (2019) ilk sayısı ile karşınızdayız. Yine anlatacaklarımız birikti ve Rabbimizin de nasip etmesiyle bültenimizi sizlere ulaştırmış olduk. Güz döneminin hizmet açılışını burs veren ağabeylerimiz ve burs alan talebelerimizin katıldığı “Tanışma Kahvaltısı” ile gerçekleştirdik.

Dönem içerisinde önemli ziyaretlerde bulunduğumuz gibi dernek merkezinde ağırladığımız misafirlerimiz de oldu. Ümmet Vakfı Genel Koordinatörü Mehmet Mahsum YÜN, İç İlişkiler Görevlisi İsmail TEZEL ve Yönetim Kurulu Üyesi Ziyad Mustafa ŞIHLAR derneğimizi ziyaret ederek vakıf faaliyetleri hakkında bilgi verdiler ve biz de icra ettiğimiz faaliyetleri aktararak karşılıklı istişarelerde bulunduk. Görüşmede geleceğe yönelik ortak projeler yapılabileceği karşılıklı olarak ifade edildi.

Dernek yönetim kurulumuzun görevlendirdiği bir heyet Ankara’da bazı Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileriyle ve İstanbul’da İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın (İİKV) yönetim kurulu ile görüştüler. İİKV ile özellikle Bediüzzaman Haftası ve anma programı hakkında istişarelerde bulunuldu. İstişareler sonucunda 14 Nisan 2019 Pazar günü İstanbul Kongre Merkezi’nde ortak bir anma programı düzenleme kararı alındı. Bu konuda birkaç vakıf ve dernek ile de görüşmeler devam etmekte.

Ramazan ayı öncesinde icra etmek istediğimiz “Nur Kardeş Şenliği”nin hazırlıkları devam ediyor. Şenlik yarışmalarına ve detaylara iç sayfalarımızdan ve internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Tüm ağabey ve kardeşlerimiz dernek merkezimizde cumartesi günleri icra edilen derslerimize saat 20.30’da katılabilecekleri gibi dersleri Facebook sayfamızdan veya pazartesi günlerinden itibaren YouTube kanalımızdan da ailecek izleyebilirler. Eylül-Aralık 2018 döneminde yapılan derslerimizin isim listesine iç sayfalarımızda yer verdik.

Mayıs 2018’de Ayasofya videosu ile başladığımız her aya özel bir video hazırlama girişimimiz meyvelerini vermeye devam ediyor. Ekim 2018-Ocak 2019 arasında hazırladığımız dört videoya YouTube kanalımızdan ulaşmanız mümkün.

Mayıs başında kısa bir “Nur Menzili” gezisi organize edeceğiz. Erkeklere mahsus geziye kayıt için geç kalmamanızı tavsiye ederiz.

Şekercihan sponsorluğunda icra edilen RNE’nin bazı güz ve bahar faaliyetleri hakkındaki bilgilendirmemize de yine bültenimizden ulaşmanız mümkün. Mayıs’ta yayımlanmasına niyet ettiğimiz yeni sayımızda görüşmek üzere inşaallah…

Bülteni görüntülemek için lütfen tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin